Czy dziadkowe się nadają na opiekunów ? PDF Drukuj Email
Dziadkowie lub teściowie, to często zamiast bezpiecznej opieki, poważne zagrożenie dla zdrowia lub życia dziecka.

Wiele oparzeń małych dzieci w wieku 1-6 lat, jest spowodowane nieostrożnością rodziców lub "chwilowych" opiekunów. Często, też zdarza się, że dziecko jest pod opieką dziadków w podeszłym wieku. Taka opieka, to najczęstsze przypadki bezmyślej opieki - w efekcie przypadki oparzeń. Dziecko, biega, bawi się w miejscach do tego nie przeznaczonych. Na przykład w kuchni przy gotującym się obiedzie. Chwila nieuwagi i na dziecko wylewa się garnek wrzątku - wody, zupy, mleka..

Namawiamy, by szczególnie uważać na małe dzieci w wielu 1-6 lat. Te dzieci często nie zdają sobie sprawy, że mogą się poparzyć. Namawiamy też, by bardzo krytycznie oceniać  i dokładnie wybierać opiekunów.  Babcia lub dziadek, to nie zawsze osoba nadająca się do opieki nad dzieckiem. Najczęściej jest odwrotnie i jest to najgorszy wybór. Zastanów się, czy babcia lub dziadek, się nadaje do opieki nad Twoim dzieckiem i czy Twojemu dziecku nie grozi niebezpieczeństwo. Nic nie pomoże później przepraszanie od dziadka lub babci, gdy dziecko będzie poparzone. Wiele osób - rodziców, boi się wprost odmówić dziadkom lub teściom - oferowanej przez nich pomocy - opieki nad dzieckiem. Chociaż wiedzą, że się do tego nie nadają.


Moja siostra w wieku 3 lat, została ciężko poparzona wrzątkiem w kuchni podczas opieki dziadków. Dziecko zostało oblane całym garnkiem wrzątku. Ciężkie oparzenia zostawiły obszerne blizny.

Znajomi w takiej samej sytuacji, stracili dziecko. Dziadkowie zajmowali się swoimi sprawami w domu i będące małe 3 letnie dziecko pod ich opieką, zostawili bez opieki, co skończyło się tragicznym wypadkiem i śmiercią dziecka.

Przypadków takich jest bardzo dużo, każdy rodzic więc powinien uważnie wybrać osoby do opieki nad swoim dzieckiem.

Nie wstydźmy się grzecznie odmówić, jeżeli oferuje nam opiekę nad dzieckiem, osoba, która do tego się raczej nie nadaje..

 

Google AdSense

Google AdSense

Reklama

REKLAMA

Reklama

Ogolnopolski Serwis Ogloszeniowy

Reklama

KONSUMENT.ORG.PL

Reklama

Darmowe Ogloszenia