5-ty ośrodek leczenia oparzeń w Polsce PDF Drukuj Email

Powstał 5-ty ośrodek leczenia oparzeń w Polsce. 

Ośrodek powstał przy Szpitalu Powiatowym w Łęcznej - we wschodniej Polsce. Ma tylko 34 łóżka, ale ma dumną nazwę - Wschodnie Centrum Leczenia Oparzeń.

Ośrodków leczenia oparzeń w Polsce jest za mało, jak, na tak duży kraj. Powinno być ich, conajmniej tyle, co województw, a więc od 16-30. Biorąc pod uwagę, że województwo potrzebuje 1-2 ośrodki specjalistyczne leczenia oparzeń.

Pacjentów poparzonych, nie powinno się daleko transportować. Trzeba ich leczyć od razu. Przy oparzeniach ważnym czynnikiem jest czas i opóźnienie dodatkowo związane z transportem pacjenta, może się skończyć śmiercią pacjenta.

To skandal. Rządy od 60 lat, nie dbały o to i nadal nie dbają. Rządy komunistyczne, postkomunistyczne i obecne, nic nie zrobiły, by takie ośrodki, były w każdym mieście wojewódzkim. Co więcej ośrodek mający kilkanaście łóżek, na kilka milionów ośób, czyli województwo, to zbyt mało. W Polsce na kilkadziesiąt milionów obywateli, mamy jak można szacunkowo ocenić, obecnie maksymalnie około 100 do 150 łóżek. To nie gwarantuje potrzebnej ilości miejsc.

Kwaśniewski, Miller, Kaczyński, Tusk i wszyscy inni, z partii od PZPR, SLD, PIS do PO, mieli obowiązek zapewnić Polakom specjalistyczne centra leczenia. Nie zrobili nic, poza braniem pieniędzy, za tak zwane "rządzenie". "Rządzenie" nie warte jak widać nic.

 

 

Google AdSense

Google AdSense

Reklama

REKLAMA

Reklama

Ogolnopolski Serwis Ogloszeniowy

Reklama

KONSUMENT.ORG.PL

Reklama

Darmowe Ogloszenia