Seria zamachow w Bagdadzie w Iraku PDF Drukuj Email
19.08.2009.
W Bagdadzie w Iraku, seria zamachów bombowych, zniszczyła centrum stolicy i doprowadziła do śmierci 95 osób a zraniła około 560.

Razem 6 eksplozji, w tym ciężarówki zamienione w bomby. Zamachy bombowe, są tam każdego dnia, a wraz z tym rany od odłamków i poparzenia. Tak wiele ofiar jednego dnia, to dotychczas rekord.

Wiele z tych osób ma bardzo poważne poparzenia i rany od odłamków. Oparzenia są często obok ran od odłamków, obrażeniami po zamachach bombowych. Energia wybuchu wraz z ogromną temperaturą i płomieniem, w efekcie skutkuje, oparzeniami o bardzo dużych powierzchniach i bardzo dużym stopniu poparzeń. W zależności od mocy bomby i odległości osób pokrzywdzonych, powierzchnie i stopień oparzeń są większe.  Z reguły są to poparzenia o bardzo dużej powierzchni lub stopniu poparzenia.

To pierwszy taki przypadek, tak ogromnej ilości osób pokrzywdzonych, w tym poparzonych w jednym dniu w Iraku. Jest ponad 560 osób rannych i bardzo dużo jest w tym, osób poparzonych w stopniu ciężkim i średnim.

W Iraku nie ma ośrodków leczących oparzenia i wiedza o leczeniu oparzeń jest niewielka lub żadna. Nawet, w zakresie tak nieskutecznej klasycznej metody leczenia, nie mówiąc o nowościach. Jedyne w miarę nowoczesne centra medyczne, należą do wojsk koalicji. Irackie szpitale, są tylko fasadami systemu medycznego i nie mają ani możliwości leczenia, ani personelu, ani sprzętu i leków.

Prawdopodobnie więc, wiele z tych osób umrze. Trudno ocenić i brak dokładnych informacji, ile z tych 560 osób, uda się uratować i wyleczyć.
 

Google AdSense

Google AdSense

Reklama

REKLAMA

Reklama

Ogolnopolski Serwis Ogloszeniowy

Reklama

KONSUMENT.ORG.PL

Reklama

Darmowe Ogloszenia