Newsy
Codziennie ofiary poparzone w zamachach PDF Drukuj Email
Codziennie w zamachach w Iraku, w Afganistanie i obecnie w Czeczeni, poparzonych jest od kilku do kilkuset osób.

Oparzenia po zamachach bombowych - po eksplozjach, to zwykle bardzo groźne dla życia i poważne oparzenia.

Dodatkowo osoby poparzone, są często ciężko ranne od odłamków.

Najgorsze w przypadku osób cywilnych: mężczyzn, kobiet, dzieci, jest to, że w tych krajach brak całkowicie fachowej opieki medycznej leczącej takie przypadki. Wojska koalicyjne mają pełne wsparcie medyczne i żołnierze są leczeni i niezwłocznie trasportowani do specjalistycznych ośrodków leczenia oparzeń.

Powoduje to, że cywilne mocno poparzone ofiary, zwykle nie mają żadnych szans na wyleczenie i na przeżycie.

 
20 uczennic poparzonych w Tanzanii PDF Drukuj Email
12 uczennic spłonęło żywcem, a ponad 20 zostało ciężko poparzonych, w pożarze w internacie w mieście Idodi w Tanzanii. W budynku było ponad 450 osób.

Stan poparzonych nie jest dokładnie znany, a z tego co wiadomo brak tam warunków leczenia oparzeń, a tym bardziej ciężkich oparzeń.

Pożar miał miejsce w sobotę wieczorem w szkole w mieście Idodi w centralnej części Tanzanii.

Budynek internatu całkowicie spłonął, a jak podaje tamtejsza policja, pożar został spowodowany ogniem świecy.
 
Podpalenie człowieka w Lęborku PDF Drukuj Email
W Lęborku grupa młodych osób w której przewodziła młoda kobieta, podpaliła w dworcowej poczekalni człowieka.  Zdarzenie było wcześniej zaplanowane, przyniesiono bowiem do tego specjalnie butelki z płynem łatwopalnym. Z ustaleń  wstępnych Policji wynika,  że  zrobiono to "dla żartu" - by się popisać. Kobieta z  kolegą, polała płynem przypadkową osobę w poczekalni, po czym podpaliła zapalniczką.

Osoba, która została podpalona, doznała bardzo poważnych poparzeń w około początkowo szacowanej powierzchni 40 % ciała. Prawdopodobnie stan jest jeszcze poważniejszy i może obejmować nawet do 60 % powierzchni ciała.

Takie powierzchnie poparzenia, są często już obrażeniem, mogącym spowodować śmierć osoby poparzonej. Poparzonego przewieziono do szpitala w Nowej Soli.

Osoby, które podpaliły człowieka mogą otrzymać kilkuletnie wyroki - do 10 lat wyrok. W przypadku śmierci tej osoby, sprawcy mogą dostać wyrok dożywocia.
 
Seria zamachow w Bagdadzie w Iraku PDF Drukuj Email
W Bagdadzie w Iraku, seria zamachów bombowych, zniszczyła centrum stolicy i doprowadziła do śmierci 95 osób a zraniła około 560.

Razem 6 eksplozji, w tym ciężarówki zamienione w bomby. Zamachy bombowe, są tam każdego dnia, a wraz z tym rany od odłamków i poparzenia. Tak wiele ofiar jednego dnia, to dotychczas rekord.

Wiele z tych osób ma bardzo poważne poparzenia i rany od odłamków. Oparzenia są często obok ran od odłamków, obrażeniami po zamachach bombowych. Energia wybuchu wraz z ogromną temperaturą i płomieniem, w efekcie skutkuje, oparzeniami o bardzo dużych powierzchniach i bardzo dużym stopniu poparzeń. W zależności od mocy bomby i odległości osób pokrzywdzonych, powierzchnie i stopień oparzeń są większe.  Z reguły są to poparzenia o bardzo dużej powierzchni lub stopniu poparzenia.

To pierwszy taki przypadek, tak ogromnej ilości osób pokrzywdzonych, w tym poparzonych w jednym dniu w Iraku. Jest ponad 560 osób rannych i bardzo dużo jest w tym, osób poparzonych w stopniu ciężkim i średnim.

W Iraku nie ma ośrodków leczących oparzenia i wiedza o leczeniu oparzeń jest niewielka lub żadna. Nawet, w zakresie tak nieskutecznej klasycznej metody leczenia, nie mówiąc o nowościach. Jedyne w miarę nowoczesne centra medyczne, należą do wojsk koalicji. Irackie szpitale, są tylko fasadami systemu medycznego i nie mają ani możliwości leczenia, ani personelu, ani sprzętu i leków.

Prawdopodobnie więc, wiele z tych osób umrze. Trudno ocenić i brak dokładnych informacji, ile z tych 560 osób, uda się uratować i wyleczyć.
 
Kilkadziesiąt poparzonych osób w Inguszetii PDF Drukuj Email

W zamachu samobójczym w rosyjskiej republice Inguszetia, kilkadziesiąt osób zostało poparzonych - 20 osób zginęło i 118 zostało rannych, w tym 65 zostało przewiezionych do szpitali.

Wybuch równoważnika 200 kilogramów materiałow wybuchowych samochodu bomby, spowodował pożary okolicznych budynków i poparzenia osób przebywających w zasięgu rażenia bomby. Wiele osób też zostało rannych odłamkami i szkłem z wybitych okien.

 

 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 18 z 83

Google AdSense

Google AdSense

Reklama

KONSUMENT.ORG.PL

Reklama

REKLAMA

Reklama

Darmowe Ogloszenia

Reklama

Ogolnopolski Serwis Ogloszeniowy