Newsy
Coraz więcej ofiar śmiertelnych PDF Drukuj Email

Po pożarze piątkowym przedszkola w Meksyku przybywa coraz więcej ofiar śmiertelnych. Jest już ponad 40 ofiar śmiertelnych i ta liczba rośnie.

Dziesiątki ofiar jest w szpitalach w Meksyku i kilkoro w U.S.A. W sobotę zaczęły się też pogrzeby ofiar, które zostały poparzone w strasznym pożarze w przedszkolu.

Hermosillo jest położone 320 kilometrów na południe od południowej granicy U.S.A. .

Przyczyna pożaru nie jest nadal znana, ale ustalono, że była poza przedszkolem.

Mieszkańcy okolicy opisują piątkowe chwile grozy. Rodzice przyjeżdżający po dzieci, zdesperowani, widząc wydobywające się z przedszkola płomienie, próbowali ratować dzieci. Nie było jednak możliwości udzielenia przebywającym w środku dzieciom pomocy.

W budynku były dwie pary drzwi, jedne jednak były zablokowane, a w drugich były już płomienie. Okna, zaś były za wysoko, by dzieci mogły się ratować i by móc się do nich dostać.

Rodzice próbowali podjeżdżać samochodami pod okna. Jeden z rodziców staranował w końcu samochodem - pickupem, jadąc tyłem ścianę budynku , by ratować dzieci. Przez dziurę w ścianie, udało się również w części prowadzić ratowanie dzieci.

W budynku był również żłobek i z uratowanych dzieci duża część, to te które już były duże - kilkuletnie i umiały chodzić i były w stanie uciec. Najwięcej ofiar jest wśród najmniejszych dzieci, 1 - 2 letnich i mniejszych, które były za małe, by samodzielnie chodzić i wyjść. Kilka osób obsługi nie było w stanie nic zrobić, bo dzieci było bardzo dużo, a pożar gwałtowny. Udało im się wyprowadzić tylko część dzieci. Ratując dzieci, opiekunowie ulegli poparzeniom. Przed budynkiem po pożarze, leżały nosidełka malutkich kilkumiesięcznych dzieci, łóżeczka, ubranka.

Wielu rodziców czekało cały dzień na wiadomości o swoich dzieciach. Wielu, dopiero pod wieczór w szpitalu, dowiedziało się, że dzieci nie żyją lub że są  bardzo ciężkim stanie - oparzenia 50 - 75 procent ciała. Dzieci umierały na oczach rodziców.

Pozostało w szpitalu Chavez jak się podaje 26 dzieci. 12 w stanie krytycznym. 10 dzieci zostało przewiezionych do Guadalajara, 1 do Ciudad, Obregon, i 2 do Sacramento, w Kalifornii.

Dużo ofiar zmarło jednak też z powodu zatrucia dymem. W momencie pożaru w przedszkolu było jeszcze 142 dzieci.

Ciężko poparzona 3 letnia dziewczynka przyjechała karetką w sobotę do szpitala w  Sacramento -- centrum leczenia oparzeń -- jednak jest w stanie krytycznym - ma ponad 80 procent powierzchni ciała poparzone. Przy takich oparzeniach jest tylko 50 procent szans na uratowanie dziecka.

Świadkowie opisują, że cała tragedia pożaru w przedszkolu, trwała około 5 minut.

 
Postać symbol - Ola Kuczma PDF Drukuj Email

By lepiej pamiętać, każdy z nas potrzebuje symboli. Szukamy symbolu dla wiary, miłości, mądrości, odwagii i cierpienia.

Taki symbol - wzór pomaga nam i wskazuje jakim trzeba być.

Dla mnie wzorem cierpienia i walki o zdrowie jest Ola Kuczma. Ola poparzona kilka lat temu jako malutkie dziecko przeszła już tak wiele operacji i jeszcze wiele operacji przed nią. Cierpiała podczas leczenia oparzeń, cierpi podczas leczenia blizn poprzez zabiegi operacyjne.

Dla Oli cierpienie jest tym co bedzie pamiętać z dzieciństwa. CIERPIENIE..!!

Można jednak temu cierpieniu nadać sens. By nie było niepotrzebne i na darmo.
Może Ola Kuczma być naszym symbolem - symbolem dla Polaków - dziecka, które tyle wycierpiało. Dziecka, które tak dzielnie walczy o swoje zdrowie..

Szanujmy takie postacie jak Ola Kuczma i uczmy nasze dzieci i innych też szanować.
Nie wolno się wyśmiewać, odsuwać od tych osób ani wytykać ich palcami z powodu oszpecających blizn pooparzeniowych..


Muszą być dla nas wzorem walki ze strasznym zagrożeniem jakim są oparzenia..

Ola teraz jako małe dziecko i jak podrośnie, powinna aktywnie uczestniczyć w działaniach na rzecz leczenia oparzeń.


Powinna swoją osobą uświadamiać jak trudna może być walka z oparzeniami.
Powinna uświadamiać, że oparzenie może spotkać każde dziecko i każdego z nas..
Uczestniczyć w akcjach informacyjnych i edukacyjnych oraz akcjach zbierających fundusze i środki na rzecz leczenia osób pokrzywdzonych i na rzecz leczenia oparzeń.

 
129 ofiar pożaru w Meksyku PDF Drukuj Email


W HERMOSILLO w Meksyku 29 dzieci zginęło i ponad 100 jest poparzonych w wyniku pożaru. Pożar wybuchł w piątek w dziennym ośrodku opieki - w przedszkolu. Miejscowość położona w północno-zachodniej części Meksyku.

Po pożarze wszędzie przed budynkiem leżały dziecięce łóżeczka i stołeczki dla małych dzieci. Ofiary pożaru to dzieci w wieku od 1 do 5 lat.

Pożar rozpoczął się o 3 po południu w magazynie położonym za ścianą, w parterowym betonowym budynku mieszczącym centrum opieki dziennej - w przedszkolu dla małych dzieci - ABC Daycare.

Wiele dzieci już w tym czasie już było odebranych. W czasie pożaru były właśnie godziny odbioru dzieci. Rodzice przychodząc po dzieci byli świadkami pożaru i wydobywających się z budynku płomieni, a także śmierci dzieci i akcji ratunkowej innych dzieci. Rodzice widząc płomienie, krzyczeli imiona swoich dzieci. Stan poparzonych dzieci jest ciężki i bardzo ciężki.

 
Pożar autobusu w Chinach PDF Drukuj Email
W południowo-zachodnich Chinach w mieście Chengdu w piątek rano o 8.30, wybuchł gwałtowny pożar w autobusie napędzanym gazem. Pożar autobusu zabił conajmniej 24 osoby.

Nieznana liczba jest osób poparzonych. Autobus wiózł ludzi w godzinach szczutu i był silnie przepełniony. Sprzeczne dane podają różne źródła informacji. Osób poparzonych może być nawet około 70-90. W tym osoby bardzo ciężko poparzone.
 
Biuro Praw Pacjenta PDF Drukuj Email
Biuro Praw Pacjenta przy Ministrze Zdrowia
Pacjenci mają możliwość skorzystania z pomocy Biura Praw Pacjenta przy Ministerstwie Zdrowia.

Biuro Praw Pacjenta przy Ministrze Zdrowia,
ul. Długa 38/40,
00-238 Warszawa,
tel/fax: (22) 635 75 78

Pacjenci mogą skorzystać z bezpłatnej infolinii 0 800 190 590 w dni powszednie w godzinach 9.00 - 21.00.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 45 z 83

Google AdSense

Google AdSense

Reklama

KONSUMENT.ORG.PL

Reklama

REKLAMA

Reklama

Darmowe Ogloszenia

Reklama

Ogolnopolski Serwis Ogloszeniowy